Vianočná Viedeň: vyberte si až z desiatich známych aj neznámych vianočných trhov

Cestujte bez starostí

Odvezte sa priamo do centra Viedne a kúpte si lístok naspäť cez mobil, kedykoľvek sa rozhodnete. Naše autobusy jazdia každú hodinu počas dňa.

Aj s lístkom na viedenskú MHD

Objavujte Viedeň s lístkom VOR na viedenskú MHD, ktorý platí po zvyšok dňa. Stačí ho zakliknúť pri nákupe lístka cez web Slovak Lines.

Užívajte si výhody

Cestujte pohodlným autobusom, pripojte sa zdarma na Wi-Fi, užite si malé občerstvením a spríjemnite si cestu vďaka portálu so zábavným obsahom v každom sedadle.

Stiahnite si appku Slovak Lines

Chcete si kupovať lístok vždy najlacnejšie? Kupujte si ich cez aplikáciu Slovak Lines. Prvý lístok po registrácii máte dokonca iba za 1 €.

10 vianočných trhov vo Viedni, ktoré musíte zažiť

Objavte rozprávkovú atmosféru viedenských vianočných trhov od najznámejších po najmenšie a užívajte si ich bez starostí vďaka praktickému autobusu. Ktoré z nich vás očaria najviac?

1. Trhy pred radnicou (od 16. novembra)

Vianočné trhoviská vo Viedni sú rozmiestnené najmä v blízkosti významných turistických pamiatok. Najväčšie a najznámejšie nájdete pred mestskou radnicou na Rathausplatz. Vo viac ako 150 stánkoch si tu nakúpite suveníry, čokoládové pochúťky nevšedných tvarov, drevené hračky, vianočné ozdoby, prírodnú kozmetiku a samozrejme aj vychýrený punč či tradičné rakúske dobroty. Stromy v blízkosti Radničného parku sú ozdobené tisíckami svetiel, deti sa zabavia na kolotoči v detskom svete a môžete si tu dokonca zakorčuľovať na verejnom klzisku.

Pozrite si na mape, ako sem trafíte od autobusu Slovak Lines

2. Trhy s kolotočom (od 17. novembra)

Ak máte chuť na poriadnu zábavu, odporúčame vám obľúbené a dobre známe trhy na Riesenradplatz v Prátri, priamo pod slávnym ruským kolesom. Špecialitou týchto trhov sú živé vystúpenia hudobných interpretov každý štvrtok, piatok a sobotu. Vybrať si môžete z rôznych žánrov od gospelu po rock a hádam nemusíme pripomínať, že ak sa vám zunujú dolu na zemi, vychutnať si ich môžete aj z výšky ruského kolesa.

Pozrite si na mape, ako sem trafíte od autobusu Slovak Lines

3. Staré časy na Freyungu (od 17. novembra)

Mnoho ľudí považuje za najčarovnejšie staroviedenské trhy na námesti Freyung. Konajú sa tu tradične už od roku 1772 a zasvätené sú najmä tradičným remeslám a umelcom vyrábajúcim drevené betlehemy, sklenené ozdoby či keramiku. V poobedňajších hodinách tu znie slávnostná adventná hudba a obľúbený je aj miestny bar so šampanským.

Pozrite si na mape, ako sem trafíte od autobusu Slovak Lines

4. Kráľovská atmosféra Schönbrunnu (od 24. novembra)

Vianočné trhy pri cisárskom zámku Schönbrunn sa pýšia označením najromantickejšie. Každoročne sa tu koná bohatý program pre deti a remeselníci tu ponúkajú špeciálne “schönbrunnské” limitované edície svojich výrobkov.

Pozrite si na mape, ako sem trafíte od autobusu Slovak Lines

5. Úžasné jedlo na Karlsplatzi (od 23. novembra)

Trh na Karlovom námestí je špecifický tým, že celá gastro ponuka má certifikát BIO. Odporúčame špecialitu „Raclette Brot“ s teplým alpským syrom a špeciálne varené víno zo Štajerska „Schilcher Glühwein“.

Pozrite si na mape, ako sem trafíte od autobusu Slovak Lines

6. Tanečné Vianoce v MQ (od 8. novembra)

Vianočné trhy nemusia byť len konzervatívne. Presvedčte sa o tom pri tanci na DJ-ský set v MuseumsQuartier s umeleckými videoprojekciami priamo na fasády okolitých múzeí.

Pozrite si na mape, ako sem trafíte od autobusu Slovak Lines

7. Trhy pod Máriou Teréziou (od 21. novembra)

Stiesnene sa určite nebudete cítiť na priestrannom trhu pod majestátnou sochou Márie Terézie na Maria-Theresien-Platz. Znalci tu odporúčajú vyskúšať špecialitu Kiachl, ktorá pripomína šišku a podáva sa s brusnicovým džemom či dokonca kyslou kapustou.

Pozrite si na mape, ako sem trafíte od autobusu Slovak Lines

8. Vianočná dedinka pri Belvederi (od 23. novembra)

Kde inde ako vo Viedni by ste mali zažiť Vianoce v barokovom štýle? Trhy pri paláci Belvedere nie sú také preplnené ako tie pri radnici, pritom sú stále plné ručne vyrobených remeselných výrobkov a lahodných špecialít. Selfie s nočnou atmosférou cisárskej Viedne vám budú závidieť všetci followeri na Instagrame!

Pozrite si na mape, ako sem trafíte od autobusu Slovak Lines

9. Nezvyčajné darčeky zo Spittelbergu (od 15. novembra)

Nakúpte si vianočné darčeky a suveníry, aké nenájdete na žiadnom inom mieste vo Viedni a po potulkách nádhernými uličkami so stánkami sa zohrejte v niektorom zo štýlových barov a reštaurácii v okolí.

Pozrite si na mape, ako sem trafíte od autobusu Slovak Lines

10. Vianoce v bývalej nemocnici (od 17. novembra)

Kto dočítal až sem, dočkal sa najväčšej vychytávky a najoriginálnejších vianočných trhov v ponuke hlavného mesta Rakúska. Konajú sa v kampuse Viedenskej univerzity, ktorý bol kedysi hlavnou viedenskou nemocnicou a sú vzrušujúcou alternatívou tradičnejších vianočných trhov, plnou mladých ľudí.

Pozrite si na mape, ako sem trafíte od autobusu Slovak Lines

Praktické informácie

Cestovný poriadok
Cenník a tarify
Výhodný týždenný alebo mesačný lístok

Pri pravidelných cestách do Viedne získate najlepšie ceny cestovného a ďalšie výhody, ak si kúpite výhodný týždenný alebo mesačný cestovný lístok. Viac info

Lístok na 10 jázd len za 45 €

Ak cestujete medzi Bratislavou a Viedňou pravidelne, ale nie príliš často, kúpte si karnetový lístok na 10 jázd len za 45 €. Vystavuje sa na meno cestujúceho a jeho platnosť je jeden rok od dátumu vystavenia. Kúpiť si ho môžete v pokladni na Autobusovej stanici v Bratislave alebo u vodiča.